YILDIZ TEKNOPARK, SMART FUTURE EXPO ZİRVE VE SERGİSİ’NE KATILDI

Türkiye'nin en kapsamlı akıllı teknolojiler etkinliklerinden "Smart Future Expo Zirve ve Sergisi", İstanbul Kongre Merkezi'nde14-15 Kasım 2018 tarihlerinde düzenlendi.

Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON) tarafından "Dönüşerek Daha Güçlüyüz" sloganıyla İstanbul Kongre Merkezi'nde düzenlenen Smart Future Expo 2018-Akıllı Teknolojiler Zirve ve Sergisi, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ve Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Nureddin Nebati'nin katılımıyla gerçekleşti.

Akıllı teknolojiler çatısı altında, girişimcilik, bilişim, yazılım, yapay zeka, sanayinin dönüşümü ve akıllı şehirler gibi konuların işlendiği zirvenin açılış konuşmasını yapan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, “Hedefimiz Milli Teknoloji, Güçlü Sanayi vurgusuyla, yüksek katma değerli alanları ve bunların alt bileşenlerini milli ve özgün olarak geliştirmek olacak” dedi.

Etkinlik kapsamında kurulan stantlarda birçok üniversitenin ve teknoparkların tarafından geliştirilen ürünler sergilendi. Yıldız Teknopark’ın da katılım sağladığı zirvede ki stantta, Yıldız Kuluçka Bia Teknoloji girişimci firmasının Türkiye'nin ilk ve yerli, disk herniasyonunun fizik tedavi ve rehabilitasyonunda kullanılan Spina Trak omurga dekompresyon cihazı tanıtıldı.  Ayrıca Yıldız  Kuluçka firmaları Yalçın Enerji, Kargopark ve Aiborne Robotik’de kendi stantlarında ürünlerini sergilediler.

Yıldız Teknopark - Copyright © 2015.